СИСТЕМИ ПОБУТОВОГО ТА НАПІВПРОМИСЛОВОГО КОНДИЦІОНУВАННЯ

19.03.2019 15:28

Чи ставити кондиціонер? Всі ЗА і ПРОТИ…

Ми часто задаємось питаннями : Чи можна захворіти від кондиціонера?, Чи є шкідливим кондиціонер?

Поширеним є міф про шкідливість кондиціонера в приміщенні, особливо де перебувають діти… Щоб уникнути простудних захворювань у дітей, батьки повинні адаптовувати організм дитини до температурного режиму кондиціонера. Але також потрібно врахувати перепади температури та напрям потоку повітря! Тому, коли дитина застудилась, зайшовши зі спеки в охолоджене кондиціонером приміщення, не потрібно звинувачувати прилад, а загартовувати організм дитини.

Серед  літніх людей побутує  міф …про протяг…  про те, що від кондиціонера може "прихопити" шию або спину, що, мабуть, гірше звичайної застуди. Кондиціонер створює ламінарний потік повітря, що сильно охолоджує все, на що потрапляє повітря. Після вуличної спеки постояти під таким холодним потоком може бути досить приємно, але  залишатися в таких умовах категорично неможна. При повсякденному побутовому використанні кондиціонера в приміщенні потрібно скеровувати потік повітря вздовж стелі, це створюватиме рівномірне розпилення холодного душу по приміщенні. Протягів не буде за умови правильного вибору обладнання, в чому полягає робота фахівців, яка потребує ретельних розрахунків. Система з дуже низькою продуктивністю не може досягти потрібної температури. Система з дуже великою продуктивністю призводить до появи протягів і коливань температури. Тому важливий правильний підбір кондиціонера і розрахунок його місце розташування!

Кондиціонер може мати інтегровану вентиляційну систему. Механічна вентиляція стає все більш і більш важливою через сучасні методи будування. Подача свіжого повітря запобігає «синдрому хворого будинку».

Існує декілька простих правил, дотримуючись яких, ви зможете досягнути комфорту:
 
  • Охолоджувати повітря в приміщенні потрібно поступово. Для початку різниця із температурою повітря на вулиці повинна становити не більше +5°- +8°;
  • Слідкувати за вологістю повітря в діапазоні 40-60%. Це не лише забезпечить вам комфортне перебування, але і є позитивним для осіб, які страждають на алергію.
  • Якісний кондиціонер підтримує рівень вологості 40–60%. Якщо ж є відхилення, то  завжди можна використовувати зволожувач повітря. Контроль за рівнем вологості попереджає поширення пилових кліщів і цвілі.
  • Слідкувати, щоб потік охолодженого повітря не був спрямований на зони вашого перебування. В ідеалі, спрямовуйте потік повітря вздовж стелі, створюючи ефект холодного душу. Проблем з цим не буде за умови правильного вибору обладнання професіоналами.
  • Вчасне очищення фільтрів.  Всі блоки оснащені фільтрами. Залежно від типу системи і потреб замовника, тип фільтра може змінюватися. Ефективність фільтра полягає у затримці пилу і частинок більш дрібного пилу, бактерій, вірусів і запахів та навіть мікробів та диму.
  • Фільтри необхідно чистити та замінювати через певний період використання. При невчасній чистці кондиціонера є загроза тому, що перенасичений фільтр почне поширювати бактерії замість того, щоб затримувати їх  та все буде літати  в приміщенні.


Ви можете захворіти тільки через систему кондиціонування повітря, про яку не дбають та яка неправильно підібрана.  Система кондиціонування повітря, яку підтримують у хорошому стані, сприяє створенню більш здорового середовища та комфортного клімату!